pl_g (pl_g) wrote in jewish_odessa,
pl_g
pl_g
jewish_odessa

фотовыставка НАСТРОЕНИЯ

4ая Персональная фотовыставка Евгения Ковтонюка
Н А С Т Р О Е Н И Я
Открытие 1 июля в 14.00
ЕКЦ «Бейт Гранд», 2 этаж, правое крыло

Ковтонюк Євген Миколайович народився 6 жовтня 1955 року в с. Юрківці, Немирівського району Вінницької області. Дитинство пройшло на мальовничому Поділлі, яке назавжди прилучило його до розуміння природи, до відчуття незмірного космосу навколишнього світу, неосяжного і неповторного. Після закінчення школи романтика жюльвернівського п’ятнадцятирічного капітана нестримно потягла в мандри, до моря. Несподіваним (і не випадковим) став вибір романтичної, огорнутої легендами та міфами Одеси. Поступив до Національної Одеської академії харчових технологій, яку успішно закінчив у 1977 році. Саме в цей час з’явились перші фотороботи, власне перші фотоспроби. Вони були зроблені легендарним «народним фотоапаратом» «Зміна-3». І саме з тих перших відбитків, віддрукованих в Одесі, почався його творчий шлях, як фотомитця. Ні складний фотопроцес тих часів, ні відсутність реактивів, ні проблеми з відсутністю якісної фотолабораторії не змогли знищити тієї вікової жаги, чудово окресленої класиком – «Зупинись мить – ти чудова!», яка все більше засмоктувала Євгена – фотоаматора.
Вдихаючи п’янкий аромат одеських акацій молодий подолянин вдихав любов до моря, до одеських фонтанів, до неповторної королеви півдня – Одеси. Довелось взнати і пережити романтичність одеських красунь та прагматичність і вимогливість академічних викладачів. Отже дорослішання, вища освіта та небайдуже, з гумором ставлення до життя з його проблемами та їхнім вирішенням відбувалось в прекрасному місті Одесі. Отже, ми можемо сміливо сказати, що ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ В ОДЕСІ.
З Одеси Євген Ковтонюк забрав з собою у доросле життя не лише Вузівського диплома, а ще й любов до моря, морських пригод, романтики подорожей. Завдяки цим надбанням та міцній і потужній стартовій одеській базі майбутній фотомитець об’їздив понад сто країн в різних куточках світу. Частина вражень від таких подорожей представлено на цій виставці.
Цьому сприяло ще «одне – та дуже пекуче шаленство». Саме в цей час Євген захопився допоміжною мовою міжнародного спілкування Есперанто і став першим Президентом Української Есперанто Асоціації (УкрЕА). Ця мова сприяла подорожам цілим Радянським Союзом (на той час лише й тільки). Так, есперантські зустрічі уже не зі «Зміною-3», а з «ФЕДом», а з часом і недосяжним для студента «Зенітом» відкривали навколишній світ.
Пройшли студентські роки та роки «молодості до 30 років», а фото уподобання не покидало, а лише росло та ширилося. Особливо воно набуло розвитку з падінням залізної туристичної завіси і розширення географії подорожей на цілий світ. Есперанто і тут стало в нагоді, бо і Тібеті, і в Японії, і в Австралії, і в Індії знаходились такі самі диваки з фотокамерою через плече, які вільно володіли мовою Есперанто, і, таким чином, були жерцями Храму Надії («Есперо» - «Надія»).
Враження від цих чисельних подорожей і лягли в основу експозиції цієї, четвертої персональної виставки.


Владислав Таранюк,
член Національної Спілки журналістів України,
свідок зростання фотомитця.
Фотовиставка Євгена Ковтонюка
НАСТРОЇ
1 липня – 15 вересня 2009 р.
м. Одеса

«Бейт Грант», вул. Ніжинська, 70/79

кросспосты имеют место быть
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments